Пластика рубців

Корекція рубців

 

Усім нам відомо, що найменше пошкодження цілісності шкіри тягне за собою утворення неестетичних шкірних дефектів - шрамів і рубців. У більшості випадків, ми набуваємо їх ще в дитячому віці. Напевно, з кожним із вас траплялося щось подібне - ви падали з дерева або велосипеда, розтинали різні частини тіла, вам вирізали апендицит, вас кусав собака або ви билися з хуліганами, внаслідок чого отримували різні «бойові» травми. У процесі їх загоєння і формуються непривабливі рубці.

 

Біль у коліні забувається, образа минає, а ось рубці залишаються з нами на все життя. Згодом вони деформуються, викривляються і завдають величезного естетичного і психологічного дискомфорту. На жаль, цей факт так і залишався б незмінним, якби не блискуча знахідка медицини - сучасна пластична хірургія, яка здатна мінімізувати їх вираженість.

 

Види рубців та їхні особливості

 

Існує 4 види рубців:

- нормотрофічні;

- атрофічні або гіпотрофічні;

- гіпертрофічні;

- келоїдні.

 

Нормотрофічні рубці утворюються зазвичай після гострого акуратного розтину тканин (травма гострим предметом або внаслідок оперативного втручання). Вони мало чим відрізняються від основного шкірного покриву. Еластичні, не видозмінюють і не деформують шкіру навколо себе.

 

Атрофічні рубці мають більш втягнуту поверхню. Товщина в такого рубця менша, а ширина більша, ніж у нормотрофічного, і сам він розташований нижче від основного шкірного покриву. Рубці цього типу з`являються внаслідок перенесеного інфекційного захворювання (приміром, вітряна віспа), травми, хірургічного втручання, розтяжок шкірних тканин (на грудях, животі, стегнах як результат неправильного догляду за шкірою під час вагітності, швидкого схуднення або зростання і т.д.).

 

Гіпертрофічні рибці підносяться над шкірним покривом і є результатом більш бурхливого розростання сполучної тканини в процесі загоєння травмованих тканин, або внаслідок неправильного догляду за раною.

 

Келоїдні рубці зазвичай найбільш виражені: мають характерне синювате або рожеве забарвлення, горбисту і блискучу поверхню, хрущаву структуру, спричиняють свербіж і больові відчуття. За шириною вдвічі або втричі перевищують саму зону пошкодження. На поверхні тіла є ділянки, схильні до утворення келоїдних рубців. Найчастіше вони формуються в області грудей, дельтоподібних м`язів, мочок вуха.

 

Під час корекції рубців фахівці вдаються до двох основних методів - консервативного та хірургічного.

 

Консервативний метод корекції рубців

 

До консервативної корекції належать такі процедури:

- нанесення на рубець спеціальних мазей і гелів;

- використання спеціальних силіконових пластин;

- пресотерапія - використання компресійних пов`язок і білизни;

- рентген-терапія - букі-терапія і близькофокусна рентген-терапія;

- ін`єкції в товщу рубця гормональних і розсмоктувальних препаратів;

- фізіотерапевтичні процедури - електро- і фонофорез розсмоктувальних препаратів;

- масаж та ін.

До нехірургічних процедур можна віднести і різні методи шліфувань рубця - лазерне шліфування, кріодеструкція, дермобразія, хімічні пілінги тощо.

 

У яких випадках застосовується консервативна корекція?

 

Це лікування застосовується у випадках келоїдних і гіпертрофічних рубців і займає досить тривалий період часу. Його метою є усунення хронічного запалення та інфільтрації тканин рубця і приведення рубця в стан нормотрофічного.

 

Що таке лазерна корекція і в чому її перевага?

 

Лазерна корекція заснована на зменшенні об`єму рубцевої тканини шляхом її випарювання або випалювання, але не впливає на його площу на поверхні шкіри.

 

Хірургічний метод корекції рубців

 

Найбільш ефективним і безпечним методом корекції рубців є хірургічне втручання. Процедура може бути застосована в разі корекції гіпо- і гіпертрофічних рубців. Спеціаліст проводить видалення рубця, а потім пошарово зшиває шкірні краї, розподіляючи натяг на глибші шари. Таким чином, на епідерміс припадає мінімальне навантаження, що дає змогу накласти косметичний шов практично без натягу.

 

Особливості післяопераційного періоду

 

Кілька днів після перенесеної операції пацієнт носить фіксуючу пов`язку. Після зняття швів рекомендується кілька тижнів використовувати різні гелі на основі силікону. Час формування рубця - 3-8 місяців (залежно від особливостей шкірного покриву, місця розміщення рубця тощо). У результаті цієї операції значно поліпшується стан рубця та його візуалізація.

 

Корекція контрактур


Рубці, що утворилися внаслідок опіку або будь-якої іншої травми, яка призвела до втрати певної ділянки шкірного покриву, можуть стягувати краї області навколо пошкодженої ділянки.Це тягне за собою порушення роботи сусідніх м`язів і суглобів, що може позначатися на повноті та природності рухів, ході тощо.У цьому разі застосовується метод висічення рубця і трансплантація необхідного клаптя шкірної тканини на пошкоджене місце.

 

Такі операції проводяться під загальною анестезією з обов`язковою госпіталізацією пацієнта. Загоєння і відновлення може тривати кілька місяців.Протягом наступного року пацієнту рекомендується носити фіксувальну пов`язку.

 

Z-пластика


Ця хірургічна методика спрямована на видозміну рубця відповідно до природних складок і ліній шкіри, що робить його менш помітним. Старий рубець видаляють, і на його місці роблять нові розрізи, розділяючи шкірний покрив на трикутні клапті. Потім ці клапті міняють місцями, і форма рубця нагадує обрисами букву Z. На рану накладають тонкі косметичні шви, які можна буде зняти через кілька днів. Операція проводиться під місцевою або загальною анестезією і потребує госпіталізації пацієнта. Результат процедури: рубець зберігається, але при цьому значно зменшується його вираженість.

 

Які індивідуальні особливості слід враховувати під час корекції рубців?

 

На результати застосування різних методик корекції рубців можуть впливати такі чинники:

 

- місце рубця

 

Що тонший та еластичніший шкірний покрив, то менш помітний на ньому рубець.Так, наприклад, рубці на шкірі повік майже не видно, тоді як аналогічний рубець на спині матиме яскраво виражені обриси.

 

- лінії розрізу

 

Що точніше лінія рубця повторює природні лінії та складки шкіри, то природніший вигляд він має, а часом і зовсім не помітний.

 

- вік

 

У молодих людей рубцювання тканини відбувається набагато активніше.У людей старшого віку активність рубцевої тканини знижується, і рубці стають зовсім непомітними.

 

- колір шкіри

 

Шкіра людей чорної раси, мулатів більш схильна до утворення келоїдних рубців. У власників більш світлої, блідої шкіри є схильність до утворення гіпертрофічних рубців червонуватого відтінку.

 

Кому протипоказана корекція рубців?

 

У разі, якщо ви страждаєте від запальних захворювань шкіри, куперозу, герпесу, атопічного дерматиту, загострення соматичних захворювань, ця низка пластичних процедур протипоказана.

Фото результатів процедур

До Пластика післеопераційного рубця
Після Пластика післеопераційного рубця
До Реконструктивна пластика брови
Після Реконструктивна пластика брови
До Реконструктивна пластика брови
Після Реконструктивна пластика брови

Україна, 03035, м. Київ, вул. Кудряшова, 20б

(комплекс "Пори року", вежа "Осінь")

(095) 654-03-03, (044) 520-19-19 ( -17, -24, - 27)