Не будемо приховувати, що груди для багатьох жінок - привід для гордості, адже красиве декольте завжди додає впевненості в собі. Можливо, хтось скептично зауважить, що головне в жінці інше, але мало хто буде спростовувати красу доглянутих і пружних грудей. На жаль, природна краса може в`янути, а красиві груди, у зв`язку з різними змінами в організмі жінки, змінювати свою форму - опускатися. Таке «опущення» називається птозом і виправити його може підтяжка грудей (мастопексія).
Давайте для початку розберемося, через що може виникати птоз. Найчастіше такі зміни з`являються після вагітності та закінчення періоду лактації. Спочатку у жінки змінюється гормональний фон, у зв`язку з чим груди збільшуються, а шкіра розтягується. У післяпологовий період жінка худне, але часом шкіра і зв`язковий апарат не відновлюють колишню форму. Крім того, птоз може виникати через різку втрату ваги, а також виділяють вікове зниження еластичності шкіри грудей. Мастопексія впорається з усіма цими проблемами і поверне вашим грудям колишню красу, а вам упевненість у собі.
Протипоказання
Безумовно, чи підходить вам та чи інша операція, і на які проблеми варто звернути увагу насамперед - вирішує хірург. Уважні лікарі нашої клініки обов`язково вислухають всі ваші побоювання і порекомендують найкращий вихід із ситуації. Ми ж зауважимо, що мастопексію не рекомендують дівчатам, які планують народжувати дітей. Адже після мастопексії можуть виникнути проблеми з годуванням і, можливо, після вагітності груди знову втратять свою форму. Але якщо є об`єктивні причини для операції (виражений птоз) можлива операція зі збереженням молочних проток.
Крім того, мастопексія протипоказана при виражених фіброзно-кістозних захворюваннях молочних залоз, порушенні згортання крові; онкологічних захворюваннях і важких соматичних і системних захворюваннях.
Для вирішення питання про можливість виконання мастопексії пацієнтки обов`язково оглядаються онкологом-мамологом і проходять спеціальні інструментальні дослідження: УЗД молочних залоз, за необхідності Мамографію або Комп`ютерну томографію молочних залоз.
Післяопераційний період
Слід розуміти, що після мастопексії, як і після будь-якої іншої операції, у вас можуть з`явитися неприємні відчуття та дискомфорт. Безумовно, про них треба розповісти лікарю. Найчастіше неприємні відчуття минають через тиждень після операції, але кожен організм по-різному реагує на хірургічне втручання, і терміни реабілітації абсолютно індивідуальні.
Важливо, щоб пацієнтка дотримувалася деяких правил, допомагаючи, таким чином, собі відновитися. Наприклад, місяць необхідно носити спеціальну компресійну білизну, а заняття спортом рекомендується відновлювати лише через місяць після операції, відновлюючи навантаження поступово.